Nejkrásnější přírodní bazény na exotické dovolené u moře

Nezapomenutelný zážitek z koupání v nejkrásnějších přírodních bazénech najdete vetšinou v exotických zemích.

4 tipy na překrásné vody, kde si užijete romantiku i nádhernou scenerii. Omán, Filipíny, Thajsko a Austrálie. Co víc k tomu dodat. Samotné země skýtají nepřeberné množství zážitků pro každého cestovatele.

Bimmah Sinkhole (Omán)

Jezírko s osvěžujícími tyrkysovými vodami je hluboké asi 20 m a nalézá se přibližně 600 m od moře, mezi pobřežními městy Ḑibāb (Thibab) a Bimmah. Zdejší obyvatelé věří, že bylo vytvořeno meteoritem „Hawaiyat Najm“, odtud pochází arabský název místa.

Kolem se rozkládá oplocený Hawaiyat Najm Park, udržovaná zelená oáza v jinak pouštní krajině.

Bimmah Sinkhole (Omán)
Bimmah Sinkhole (Omán)

Enchanted River (Filipíny)

Řeka Hinatuan protéká druhým největším filipínským ostrovem Mindanao. Říká se jí kouzelná, poněvadž se zdá, jako by neměla žádný pramen. Navíc je slaná a poměrně krátká. Vytéká z nádrže hluboké cca 15 m nedaleko oceánu.

Slaná voda z moře proniká do řeky spodními tunely a jeskyněmi na místo, odkud je zásobováno jezírko. To bývá pokládáno za jednu z nejhezčích turistických atrakcí Filipín.

Enchanted River (Filipíny)
Enchanted River (Filipíny)

Erawan Falls (Thajsko)

Vodopád Erawan je největší atrakcí stejnojmenného národního parku v západním Thajsku v provincii Kanchanaburi. Pyšní se sedmi patry, z nichž druhé tvoří jezírko vhodné ke koupání.

Cesta k vodopádu není zvlášť náročná, po dešti ale může být kluzká.

Erawan Falls (Thajsko)
Erawan Falls (Thajsko)

Gunlom Plunge Pool (Austrálie)

Užijte si relaxační koupání v křišťálově čistém přírodním bazénu v Národním parku Kakadu. Gunlom Plunge se nachází na vodopádu, představuje tedy kouzelnou kombinaci sezónního vodopádu a klidného ponořeného jezírka s piknikovými plochami.

Na vrcholu vodopádu Gunlom budete odměnění rozsáhlými výhledy na lesy a pobřeží. Ubytovat se můžete např. v oblíbeném kempu nedaleko bazénu a vodopádu.

Prohlédnout