Roztančená Kuba ve městě Sánti Spíritus vám zprostředkuje nevšední zážitek

Sánti Spíritus je Kubánské vnitrozemské město, podle nějž se také jmenuje stejnojmenná provincie.

Jde o jedno z nejstarších sedmi kubánských měst, zřízených conquistadorem a prvním španělským guvernérem Diegem Vélazquezem. Jako jediné z těchto sedmi měst bylo založeno ve vnitrozemí a to v červnu 1514.

Sancti Spíritus je poměrně klidnější město než například Trinidad, přesto neméně krásné. Zažijte atmosféru Kuby až na kůži, koloniální Havanu, malebné město Santa Clara i nádherný Trinidad.

Zhlédněte nejkrásnější scenérie údolí Viñales, nedotčenou krajinu pohoří Sierra del Escambray a zarelaxujte na kouzelných plážích ve Varaderu. Ochutnejte kubánský rum i proslulý tabák.

Srdcem města je náměstí Parque Serafin Sánchéz

  • náměstí je obklopené stromy a neoklasickými budovami, malebnými koloniálními uličkami a stavbami
  • poblíž centra se nachází nejstarší dochovaný kubánský most Puente Yayabo vedoucí přes řeku Yayabo. Pochází z roku 1815.

Nejkrásnější pohled na něj se vám naskytne z terasy Taberna Yayabo. Hned vedle mostu je divadlo Teatro Principal postaveno v roce 1876.

V Sánti Spíritus se také nachází farní kostel Ducha Svatého Iglesia Paroquial Mayor. Jde údajně o nejstarší kostel postavený na původních základech na Kubě roku 1680.

Za zmínku také stojí Museo de Arte Colonial, které vystavuje nábytek a dekorace z 19 století.

Další zajímavostí je park Parque Nacional Caquanes, jehož lákadlem jsou částečně ponořené jeskyně plné netopýrů a nástěnných maleb pocházejících z období původního obyvatelstva.

Zjistit víc