Psi a cestování. Ulehčete si cestu a jim zpříjemněte

Vydejte se na dovolenou nebo výlety vybaveni po všech stránkách. Nezapomínejte na vaše domácí miláčky.

Psi a cestování

Pes – nejlepší přítel člověka. Maďarský ohař, vlčák, kólie, zkrátka všichni psi. Co ale udělat pro to, aby byl pes dobrým parťákem i při dlouhém cestování? Přinášíme několik vyzkoušených tipů, které vás na společné cestování připraví.

Přepravní boxy a klece

Přepravních boxů a klecí se nemusíte bát. Ačkoliv vypadají jako vězení pro psy, jde o prostředí, které psi dobře snášejí. Dobré je připravit je na tento druh přepravy tím, že je čas od času do boxu umístíte. Udělejte jim v boxu či kleci jejich místečko, pohodlí, dejte jim tam jejich oblíbenou deku, hračku a podobně. Praktické je také psa před vlastní cestou v boxu dostatečně unavit.

Těsně před cestou se tedy se psem proběhněte, projděte. V boxu a kleci by neměly být jakékoli předměty, o které se by se váš čtyřnohý miláček mohl poranit. Nemluvte ustaraným hlasem, pes vycítí, že je něco špatně. Buďte pozitivní. Tón hlasu je důležitý. Po čtvrt hodině se ke svému pejskovi vraťte a otevřete dveře od boxu. Nevítejte ho, jen otevřete. Pes uvidí, že se k němu vždy vrátíte a bude cítit jistotu.

Cestování autem

Zde platí podobné zásady jako u pevných boxů. Vytvořte v přepravním boxu nebo chráněném kufru příjemné prostředí. Praktické jsou i popruhy pro psa – zajistí bezpečí při nenadálém brždění. Před jízdou psa nekrmte, aby se mu při jízdě neudělalo špatně.

Podnikáte-li dlouhou cestu, dělejte přestávky a svého psího přítele nechte proběhnout a vyvenčit. Nicméně s sebou vždy mějte masitý pamlsek a skládací misku s vodou.

Cesta letadlem

Samozřejmostí je zjistit si přepravní podmínky letecké společnosti, se kterou cestu podnikáte. Nezapomeňte na zdravotní průkaz zvířete.

I zde trénujte pobyt psa v přepravním boxu s dostatečným předstihem. A nezapomeňte – srdceryvné loučení před cestou na psa, ať je to maďarský ohař nebo jakákoli jiná rasa, nepůsobí dobře.