Vzdělávací zážitky

Člověk se prý učí celý život. Moudrý člověk se nejen učí, ale rovnou zkouší na vlastní kůži. Hledáte inspiraci na zážitek, který si nejen užijete, ale navíc si ještě něco hodnotného odnesete? Chcete potěšit své známé a obohatit jejich život o nové znalosti a zkušenosti? Máte pocit, že jídlo a pití nemá se vzděláním nic společného? Přesvědčíme vás, že vzdělávat se můžete nejen ve školních lavicích, ale i na příjemnějších místech jako je restaurace, bar, anglický trávník, písek nebo váš vlastní gauč.

Kolikrát jste vzali do ruky skleničku vína a řekli jste si, jaká je to škoda, že ho neumíte pořádně vychutnat? Ochutnávka vína je rituál. K nalité sklence nejprve přičichnete, zatočíte sklenicí,  poté si prohlédnete barvu vína proti světlu a až po chvíli, kterou dáte vínu, aby se otevřelo, jej ochutnáte. A pro zkušené znalce máme ochutnávku pravého šampaňského, které v běžných restauracích bez Michelinských hvězdiček nedostanete. Máte radši tvrdý alkohol? Pak si můžete vybrat ze široké nabídky ochutnávek whisky, koňaků či karibských rumů.

Že vám po tom alkoholu vyhládlo? V tom případě si pojďte vychutnat šťavnatý steak a Ratatouille nebo si vyzkoušejte další z úžasných receptů od zkušených šéfkuchařů během gurmánského kurzu vaření.  Máte radši exotičtější kuchyni? Pak vám doporučujeme vyzkoušet kurz sushi v pohodlí vašeho domova nebo odhalit taje Thajské kuchyně. A jako dezert si můžete vyrobit vlastní čokoládu případně zapojit i svoje děti do čokoládových hrátek.

Opusťme na chvíli kuchyni a vydejme se za dobrodružstvím. Také jste měli jako děti neuvěřitelné sny o tom, kým se stanete, až budete dospělí? A že se všechny nevyplnily? Tak si to pojďte vyzkoušet alespoň nanečisto. U nás se můžete stát pilotem malého letounu či vrtulníku, ošetřovatelem v Zoo, golfistou, fotomodelkou nebo třeba beachvolejbalistou. Naučíte se kreslit pravou mozkovou hemisférou nebo prožijete den se skvělými designéry z jak se staví sen přímo u vás doma. A pro adrenalinové nadšence tu máme snowkiting nebo individuální lekce lezení na stěně. 


🙂