Vyzkoušejte cyklostezky po Šumavě a získáte více

Šumava je jedním z dalších pohoří naší země, které patří do Evropsky významné oblasti a Národní park

Šumava je největší ze čtyř národních parků republiky. Hory vždy přitahovaly zvláštní pozornost a to nejen pro svou jedinečnost, ale nabízejí klid, originalitu a úžasné panorama. Horský terén tak láká mnoho turistů, ale také cyklistů.

Příroda je zde opravdu nádherná, nespoutaná a pohled do údolí se mnohým vryje do paměti. Pokud si člověk chce trochu odpočinout a načerpat energii, jedna z možností je vydat se relaxovat na kole. Šumavské cyklostezky mají určitě co nabídnout.

Cyklostezky na Šumavě jsou pro všechny

Rekreační jízda na kole je pro každého jistě vhodným zpestřením volného dne a odbourání stresu po namáhavém pracovním týdnu. Šumavské cyklostezky se dají zařadit do několika cyklistických okruhů. Region – železnorudsko nabízí hned několik cyklotras, které jsou středně náročně a čas se dá odhadnout zhruba hodina a 45 minut.

Cyklostezka, která začíná v Železné Rudě mířící na Černé jezero a přes vesničku Hamry, je dlouhá asi 29 km. Je to skvělý výlet k největšímu přírodnímu jezeru u nás. Zajímavostí je, že je hluboké necelých 40 metrů a to je opravdu hloubka.

Další šumavské cyklostezky nabízejí stejné potěšení pro všechny milovníky rekreační cyklistiky. Třeba cyklotrasa z Modravy přes Tříjezerní slať a Rokytu. Tato trasa není nikterak složitá a je dlouhá jen 17 km. Začíná právě na Modravě a pokračuje podél Roklanského potoka. Pokud někdo neví, co je to Tříjezerní slať, tak zde je odpověď.

Jde o tři rašelinová jezírka, kolem kterých je stále co pozorovat. A protože se jedná o krásnou horskou oblast, která se nedá prozkoumat za jeden den, určitě je vhodné rezervovat si ubytování. Penzionů je zde také dost tak vzhůru do toho!

Penziony, hotely a jiné ubytování

Na břehu Roklanského potoka se nachází penzion Modrava. Skvělé ubytování, příjemný personál, dobré jídlo, které je možné dokoupit v sousední restauraci, ale také zapůjčení lyžařského vybavení v zimě, horských kol v létě. Tohle všechno a ještě mnohem víc nabízí právě ubytování v penzionu Modrava. Je zde také možné pořádání firemních akcí, rodinných oslav a podobně.

Každopádně Šumava je nádherný kus naší země, který stojí za to navštívit. Člověk má stále co objevovat.

Stejně tak i penzion Pupík člověk najde podél Roklanského potoka a dalo by se říci, že jde o historickou památku. Kdysi totiž tato budova sloužila jako pila na dříví. Rekonstrukce pak z objektu udělala skvělé ubytovací zařízení, které je vhodné i pro rodiny s dětmi. I ti malí človíčkové totiž touží poznat nepoznané a Šumava jim to nabízí. Nejen lesy, ale i šumavské cyklotrasy jim mohou ukázat něco málo z krásné horské přírody.

Hotel Srní je ojedinělým relaxačním, sportovním i konferenčním zázemím pro až 350 lidí. Nabízí komfortní ubytování se skvělým wellness centrem a tak si přijdou na své všichni milovníci pěší turistiky, ale také ti, kteří milují kola a šumavské cyklostezky jsou pro ně nejen výzvou, ale i relaxačním zpestřením volných dní.

Takže hurá za relaxací, hurá do přírody, hurá na kola….