Gurmánské zážitky

Nahlédnout do kuchyně šéfkuchařům z největších hotelů, ochutnat ty nejvybranější lahůdky nebo se naučit kuchyňské triky, které vašeho partnera či partnerku nenechají chladným. To jsou gurmánské zážitky, při kterých se vám budou plnit chuťové pohárky a bezpochyby nezůstane jen u vaření. Zážitek chutí a vůní může být dokonalým dárkem pro vás i vaše blízké. Kultura stravování, gurmáni, gurmeti, food festivaly a degustační menu v restauracích…to vše ukazuje na nebývalý zájem o dobré jídlo, o netradiční kuchyně a o ochotě pronikat do tajemství světového gurmánství. Pořiďte zážitkový kurz vaření pro sebe nebo své blízké a v tom druhém případě trvejte na ochutnávce, při které zjistíte, že gurmánský zážitek je přece velká škoda nesdílet.
Nebo se naučte pracovat s čokoládou. Tak jako my, když jsme byli na kurzu výroby čokoládových pralinek. Zkušená čokolatiérka všechno ukáže, vysvětlí a na vás už je jen vymyslet tu nejlepší náplň do vaší pralinky a ochutnávat. 

Gurmáni všech zemí, spojte se!

Jestliže patříte mezi ty lidi, kteří si rádi vychutnají výborné jídlo, určitě vás gurmánské zážitky budou zajímat. Již před mnoha tisíci lety byly dobré pokrmy pro panovníky velice důležité. Králové ve 14. Století kladli důraz na to, aby jejich hostina nabízela co možná nejvíce lahůdek a výborných pokrmů. Díky různorodosti národů a států se v různých částech světa začaly formovat vlastní kuchyně a jedinečné recepty, které jsou dodnes typické pro určitou oblast. Nyní díky možnosti cestování a moderním technologiím můžeme poznávat krásy japonskéthajské nebo francouzské kuchyně přímo u nás doma.

Gurmánské zážitky do každé rodiny.

Gurmánský zážitek si můžete pořídit sami pro sebe, nebo pro své blízké. Mezi nejoblíbenější patří degustační menu pro dva, při kterém okusíte několik chodů vybraných jídel, které stojí za vyzkoušení. Velice oblíbené jsou také kurzy vaření, které se specializují na určitou exotickou kuchyni nebo jedinečný pokrm. Jedním z takových je sushi, nejznámější japonské jídlo. Mnoho z vás si pod pojmem suši představí syrovou rybu s rýží, ale není problém více experimentovat a do receptu zapojit avokádo, lososa, míchaná vajíčka nebo velmi oblíbené wasabi. Zajímavé pokrmy ale najdeme i poměrně blízko. Francie je odjakživa kolébkou vína a také dobrého jídla. Tradiční francouzské sýry, kachní prsíčka, calvadosová omáčka společně s kvalitním vínem vytvoří jedinečnou atmosféru večera. Naučte se i vy tyto pokrmy nebo si je nechte připravit na romantickou večeři.

Ochutnávka, degustace nebo degustační menu?

Mezi gurmánské zážitky patří také různé ochutnávky, jako třeba ochutnávka pravé skotské whisky. V našich obchodech se často jen velmi zřídka setkáme s pravou skotskou sladovou whisky, která pro vás zrála přes deset let. Milovníci čokolády mohou sami nebo ve dvou využít zážitku, který jím nabídne prakticky neomezené ochutnávání nejkvalitnějších čokolád.


🙂